A második BL-meccsünkön is mi voltunk a jobbak: Falco-Reggiana 78-71

Az első idei Bajnokok Ligája-meccsünkön telt ház előtt végig rendkívül izgalmas és szoros meccset játszottunk olasz ellenfelünkkel. A hajrá nekünk sikerült jobban, a fantasztikus hangulatú kupameccsen Perl Zoli 20 pontig jutott.

Az 1.negyedet kiválóan kezdtük, Tiby, Váradi betalált, Popovics blokkolt, 6-0. Cheatham távolról válaszolt, de Tiby megállíthatatlan volt, 10-3-nál időt kértek az olaszok. Sajnos jól nyúlt bele a meccsbe a vendégek mestere, Faye zsákolt, Grant triplát szórt, 10-8. Nem álltak le, Smith egyenlített, de Perl Zoli is megszerezte első kosarát, aztán a másodikat is, 14-10. Az utolsó másodpercekben Chillo és Diggs is betalált kintről, játékosunk szerezte az első triplánkat, 17-13.

A 2.negyedben minden ott kezdődött, ahol az első játékrészben abbamaradt, Zozó szerzett újabb kosarat, Gombauld szépített, 19-17. Sajnos nagyon nem ízlett nekünk ezekben a percekben az olaszok védekezése, többször is magasan letámadtak és Zozót, Benit is kettőzték, a játékrész derekán 21-23-nál Konakov mester hívta magához fiait. Jól tette Milos, hiszen Bognár és Popovics azonnal fordított, így 27-23-nál újra az olaszok állíttatták meg az órát. Hiába, igazi Bognár-showt láttunk, Kristóf szerzett több kosarat is, majd Smith és Faye szépített, 32-30. A félidő hajrájában Konakov mester kért újra időt, majd még egy-egy jó dobást láttunk, 34-32.

A 3.negyedet Barford triplája indította, majd Zozó 2+1-es akciója után 37-35-re vezettünk. Zozó, illetve Faye termelte a pontokat, 42-39. Ezekebn a percekben nem lehetett Zozót megállítani, náluk Barford célzott pontosan, 46-46. Ezt követően Tiby jó játékát élvezhettük, labdát szerzett, kosarat dobott, 52-51. Fej-fej mellett haladtunk az olaszokkal, Diggs hármasa nagyon kellett, 57-54. Nagyon szoros, egylabdás meccsnek néz ki.

A 4.negyedet jobban kezdték, Winston és Cheatham révén átvették a vezetést, 63-64. Faye a vonalról növelte a minimális előnyüket, Popovics szintén büntetőből szerzett fontos pontokat, 65-65. A játékrész derekán az olaszok újra időt kértek, mi pedig Clark révén büntetőkből szereztünk pontokat, 67-65. Gyorsan egyenlítettek, de 3 perccel a vége előtt Zozó büntetőből szerezte vissza a vezetést, majd Clark zsákolt hatalmasat, 70-67. A hajrában Winston a vonalról nem tudott hibázni, Popovics pedig Zozó asszisztja után zsákolt, Zozó pedig a vonalról toldotta meg az előnyt, 74-69. Az utolsó perc csapatkapitányunkról szólt, Zozó 20 pontos lett ma este is.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Pallacanestro Reggiana 78-71 (17-13, 17-19, 23-22, 21-17)
Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló.
Szombathely, Arena Savaria.
Játékvezetők: Luis Castillo (spanyol), Carsten Straube (német), Gintaras Maciulis (litván).

Falco: Pongó -, Váradi 2, Clark 9/3, Tiby 10, Popovic 12. Csere: Keller 9, Perl 20, Diggs 6/6, Bognár 10.

Reggiana: Barford 8/6, Winston 11, Gombauld 6, Grant 5/3, Cheatham 9/9. Csere: Gallo -, Faye 14, Smith 13/3, Uglietti -, Vitali 2, Chillo 3/3.