Miénk a bronzérem: Falco – OSE Lions 84-55

A XV. Horváth Zoltán Emléktornán magabiztosan győztük le az oroszlányiakat. A mezőny legjobbja, Perl Zoltán 26 pontig jutott.

Az 1.negyed Popovic kosarával startoltunk, majd Clark zsákolt, aztán Tiby tette rá a ziccert, 6-0. Kenic és Carter jr. révén szépítettek, 8-6. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a kapitány a játékrész derekán, 10-9-nél csatlakozott. Hiába, Burton kosara után, 10-13-nál Konakov mesternek időt kellett kérni. Zozó ziccere után, több tiszta dobóhelyzetünk is kimaradt, Carter jr. használta ezt ki, 12-17. Zozó 2+1-es akciója után a vonalról is hibátlanul helyezte be a labdákat a gyűrűbe, Ruják reagált közelről és kintről is, 19-22.

A 2.negyedet Kovács Benedek ziccerével kezdtük, Burton válaszolt szinte azonnal, 21-24. Ezután Carter jr., illetve Beni és Poppvic labdái estek be, visszavettük a vezetést. A játékrész közepén visszavettük a vezetést, oroszlányi időkérés következett, 27-26. Ezután Beni és Clark gyarapította pontjainkat, Carter jr. felelt, 32-28. Hiába Zozó és Beni vállára vette a csapatot, és 39-29-nél újra meg kellett állítani az órát az OSE mesterének. Váradi Kornél megpróbálta összeszedni csapatát a szünet előtt, de nem sikerült. Tiby triplája után 45-31 állt az eredményjelzőn.

A 3.negyed elején Keller Ákos is megszerezte első pontját, Kenic kintről reagált, 46-36. Hiába, Perl Zoli révén már 15 pont volt a fölényünk a 24. percben, 53-38. Aztán a játékrész derekán újabb tripla következett a csapatkapitányunktól, 56-40-nél már 20 pontos volt Zozó. Az oroszlányi időkérést követően egy mesteri hazai akció után Clark zsákolt, Carter jr. reagált, 60-46. A negyed hajrájában Burton és Zozó talált be újra, 64-48.

A 4.negyedet Zozó kosarai nyitották, előbb kintről, majd középtávolról is sikeres volt, 68-48. Perces kosárcsend után Bognár és Carter jr. volt eredményes, 73-50. A játékrész derekán Popvic és újra Bognár talált be, 76-50. A hajrában a fiatalok is szerepet kaptak, Verasztó be is talált, 84-55-re győztünk, így miénk a bronzérem.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – MVM-OSE Lions 84-55 (19-22, 26-9, 19-17, 20-7)