Pénteken még nem lesz bajnokavatás: Szolnoki Olaj – Falco 100-87

A bajnoki döntő második mérkőzésén jól kezdtünk, de a harmadik negyedben fordult a kocka, a záró játékrészben pedig a szolnoki triplák eldöntötték a meccset.

Az 1.negyedben Durham pontjait jegyezhettük fel elsőként, Pot aztán 2 kosárral és Tiby közelről felelt, Krivi pedig kétszer is kiválóan védekezett, 2-6. Nem álltunk le, Krivi a vonalról, majd Szili ziccerből szerzett pontokat, 2-9. A játékrész derekán Jovanovics kintről, majd a vonalról is szépített, 9-11. Szili újabb duplája után több perces kosárcsend következett, 9-13. A Tanoh Dez a vonalról törte meg a „csendet”, majd szépítettek, de Pongó Marci triplája jókor esett vbe, 11-16. A 10.percben Andris és Eads hármasa is célba ért, 16-21.

A 2.negyedet Keller Ákos mesteri centermunkájával kezdtük, a dupla után Tiby triplája már 10 pontos előnyt jelentett, 16-26. Eads hármasa és Wiggins akciója után 21-26 állt az eredményjelzőn. A játékrész közepén Pot vonalról elengedett labdái jelentettek megnyugvást, Pallai kintről tartotta meccsben a szolnokaiakat, 24-28. Sőt Wiggins 2+1-es akciója és sikeres Jovanovic sikeres ziccere azt jelentette, hogy 29-29-nél beértek bennünket. Konakov mester időkérése után Pot a vonalról Lukács kintről volt eredményes, 32-32. A félidő hajrájában Tiby kapott sportszerűtlent, Jovanovic büntetett, majd Zozó és Szili triplája is a helyére hullott, 37-37. A végén még Zozó tette rá a vonalról a labdákat, 37-40-re vezettünk.

A 3.negyed is a mi kosarunkkal startolt, Perl volt eredményes, Pallai válaszolt, 40-42. Zozó és Jovanovic, majd Pot technikaija után Thomas is büntetett, 46-44. Pallai hármasára Pot 2+1-es akciója volt a válasz, 49-47. Aztán megint Pallai, majd Thomas is kintről szórta be, 55-47-nél Konakov mesternek kellett pár szót szólni a fiúkhoz. Jókor tette, Perl Zoli triplával szépített, sajnos Áki begyűjtötte negyedik személyijét, 56-50. A játékrész derekán Tiby izmozott be egy labdát, Wiggins pedig 2+1-es akcióval reagált, 59-52. Zozó és Boris révén jöttünk vissza a meccsbe, 59-57. Ezután Wiggins és újra Barac pontjai jöttek, nagyon sokat állt a játék, 63-59. Rudner és Tiby pontos dobásai után 66-61. A negyed végén Zozó, illetve Eads talált még be, 70-69.

NHSZ-Szolnoki Olajbányász – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 100-87 (16-21, 21-19, 33-29, 30-18)
Rájátszás, döntő, 2. mérkőzés.
Szolnok, Tiszaligeti Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Földházi Tamás Péter, Cziffra Csaba Zsolt, dr. Mészáros Balázs (Hartyáni Zsolt)

Szolnok: Jovanovic 22/6, Durham 2, Lukács 12/9, Thomas 12/6, Wiggins 15. Csere: Rudner 3/3, Eads 17/9, Révész -, Kiss D. -, Sebők -, Pongó Má. 2, Pallai 15/15.

Falco: Pot 16, Benke 8/3, Kovács B. -, Tiby 14/6, Krivacevic 4. Csere: Verasztó -, Tanoh Dez 5/3, Keller 2, Perl 25/3, Jordano -, Barac 6, Pongó Ma. 7/3

Egalizált az Olaj, 1-1, folytatás pénteken Szombathelyen.